dres damski
Dresy welurowe Odzież damska xxl admin  

Dres damski w dużym rozmiarze

Dres damski plus size

Dresy damskie są nieodłącznym elementem casualowej garderoby. Zapewniają bowiem komfort i swobodę ruchów. Między innymi dlatego stały się one także modnym elementem codziennych stylizacji. Jednak wybór odpowiedniego rozmiaru może stanowić wyzwanie. Zwłaszcza jeśli dres damski jest potrzebny w większych rozmiarach. Warto także wiedzieć czym dresy welurowe w dużym rozmiarze różnią się od mniejszych odpowiedników. Nie jest to bowiem tylko adekwatnie większa szerokość czy długość.

Krój dopasowany do sylwetki

Modne dresy damskie w większych rozmiarach projektuje się z myślą o zapewnieniu komfortu i swobody ruchów osobie noszącej taką odzież. Jednocześnie producenci starają się podkreślić atuty konkretnej sylwetki. W przeciwieństwie do mniejszych rozmiarów, które często są bardziej przylegające do ciała, dresy w rozmiarach plus size mogą mieć luźniejszy krój. Jest to szczególnie widoczne w obszarze bioder, ud i talii. Ważne jest, aby dres nie krępował ruchów. Jednocześnie nie może być zbyt obszerny, bowiem mogłoby to prowadzić do nieestetycznego wyglądu. Jednak warto pamiętać, że tylko dobrej jakości polskie dresy będą odpowiednio uszyte. Niskiej jakości odpowiedniki będą po prostu szersze o kilka centymetrów, co może prowadzić do deformacji fasonu.

Poza fasonem, znaczenie ma także materiał użyty w dresach. Warto zwrócić uwagę na tkaniny z dodatkiem elastanu. Zapewnią one większą elastyczność i lepsze dopasowanie do sylwetki. Materiał powinien być także przewiewny i odprowadzać wilgoć. Tylko dobrej jakości komplet dresowy posiada te cechy.

Większe rozmiary odzieży często mają nieco inne proporcje niż ich mniejsze odpowiedniki. Spodnie mogą mieć wyższy stan, aby lepiej dopasować się do sylwetki. Bluza dresowa może być natomiast nieco dłuższa, aby osłaniać odstający brzuch. Również długość nogawek i rękawów powinna być dostosowana do potrzeb kobiet noszących większe rozmiary. Szersze dresy damskie nie oznaczają bowiem automatycznie konieczności wydłużania nogawek.

Modne i starannie wykończone dresy

Modne dresy damskie w rozmiarze plus size są modne nie tylko z nazwy. Projektanci odzieży plus size zwracają bowiem uwagę na to, aby ich odzież damska xxl była równie modna co mniejsze rozmiary. W niepamięć odeszły workowate propozycje dla puszystych kobiet. Ciekawe nadruki czy kontrastowe wstawki dodają charakteru odzieży w każdym rozmiarze.

Dobry producent odzieży nie pozwala sobie na słabe szwy. W odzieży w większych rozmiarach jest to szczególnie ważne. Są bowiem obszary, które są narażone na uszkodzenie bardziej niż inne. W nich właśnie producenci stosują wzmocnione szwy.